Достапни линкови

Во Авганистан во напад убиен полициски началник


Авганистански полициски началник бил убиен откако двајца милитанти отвориле оган врз неговиот автомобил во западен Авганистан.Абдул Гхани бил полициски началник во провинцијата Фарах и бил убиен синоќа пред неговиот дом.Гхани ја предводел анти -талибанската кампања во Фарах што резултирало со убивање и приведување на неколку локални талибански лидери.Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG