Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево и топло


Macedonia - Lake Ohrid, sunset, sun - Jun2012
Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен и западен правец.
Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен и западен правец.Температурата ќе достигне до 31-от степен.
XS
SM
MD
LG