Достапни линкови

Нови 30-тина жртви во Ирак


Најмалку 32 лица загинале, а десетици биле повредени во две експлозии пред сунитски џамии во Ирак. Експлозиите се случиле во градот Бакуба, по петочната молитва. Вчера и завчера, во бран бомбашки напади против шиити во Ирак, загинаа над 50 луѓе. Сунитските муслимани во Ирак не се задоволни од владеењето на шиитите, кои доминираат во Владата.
XS
SM
MD
LG