Достапни линкови

Накит вреден милион долари украден во Кан


Француската полиција соопшти дека од хотелска соба во Кан е украден накит во вредност од милион долари, кој и бил позајмен на некоја од филмските ѕвезди на фестивалот во тој град. Накитот бил украден од сеф во хотелска соба, но не е прецизирано, на кој актер или актерка.
XS
SM
MD
LG