Достапни линкови

Бомбашки напади во две џамии во Пакистан


Најмалку десет луѓе биле убиени во денешните бомбашки напади во две џамии во северозапaдниот дел на Пакистан. Во нападите за кои досега никој не ја презеде одговорноста, биле ранети неколку десетици луѓе. Пакситанските власти се сомневаат дека зад нападите стојат талибанците.
XS
SM
MD
LG