Достапни линкови

Претпладне сончево, попладне облачно


Времето денеска ќе биде сончево со умерена локална облачност. Попладне наместа нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. Особено поголема нестабилност се очекува во западните делови на земјава.
Температурата ќе се движи од 19 до 30 степени.
XS
SM
MD
LG