Достапни линкови

Дејвид Бекам оди во пензија


Дејвид Бекам
Англиската фудбалска ѕвезда Дејвид Бекам најави дека ќе се пензионира на крајот на сезоната. Според соопштението, 38 годишниот Бекам наведува дека сега е вистинското време да ја заврши неговата кариера, играејќи на највисоко ниво. Бекам, кој е поранешен капитен на англиската репрезентација, потпиша пет месечен договор со ПСЖ во јануари и ја донираше целата негова плата во добротворни цели.
Бекам освои 19 трофеи и е единствениот англиски играч кој освоил првенства во четири земји. Тој играше за Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед, Лос Анџелес Галакси и ПСЖ.
XS
SM
MD
LG