Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ прифати Камбовски да ја предводи експертската комисија


Владо Камбовски
ВМРО-ДПМНЕ го прифати предлогот на претседателот Ѓорѓе Иванов, професорот Владо Камбовски да биде претседател на експертската комисија за утврдување на фактите за настаните пред и на 24 декември во и пред Собранието. Со прифаќање на овој предлог, како што се наведува во соопштението, ВМРО-ДПМНЕ прави уште еден конструктивен чекор во насока на исполнување на обврската за формирање на оваа Комисија.
XS
SM
MD
LG