Достапни линкови

Бан Ки Мун во посета на Русија


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун
Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун утре во Сочи ќе оствари средба со рускиот претседател Владимир Путин и министерот за надворешни работи Сергеј Лавров. Бан Ки Мун изјави денеска дека на средбите ќе стане збор за прашања кои се од заеднички интерес, меѓу кои и ситуацијата во Сирија. Бан Ки Мун ќе престојува во Русија до 19 мај.
XS
SM
MD
LG