Достапни линкови

Филе-Црна Гора да се справи со предизвиците


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе
Еврокомесарот за проширување Штефан Филе изјави денеска дека Црна Гора мора да почне да ги решава предизвиците со кои се соочува. Тој по средбата во Брисел со претседателот на црногорскиот парламент Ранко Кривокапиќ порача дека главните предизвици со кои се соочува Црна Гора се падот на довербата на граѓаните во државните институции, заостанување во реформите, засилување на владеењето на правото и адекватен правосуден и политички расплет на аферата „Снимка“.
XS
SM
MD
LG