Достапни линкови

Шестмина загинати во торнадо во Тексас


Шестмина загинале, а десетина други биле повредени во пролетното торнадо што го зафати северниот дел на Тексас. Најмногу бил погоден градот Гранбери каде што торнадото целосно уништило две населби. Разорната стапка на торнадото била широка над километар ипол, додека долга околу 40 километри.
XS
SM
MD
LG