Достапни линкови

Најмалку 30 луѓе загинаа во Ирак


Над 30 луѓе загинале вчера при серија бомбапки напади во Ирак. Во Багдад синоќа загинале најмалку 14 луѓе при координирани експлозии на 4 автомобили во кои биле поставени бомби. Во близина на главниот град на Ирак биле извршени уште некоолку бомбашки напади кои ги спровеле бомбаши- самоубици. Се уште никој не презел одговорност за нападите во текот на вчерашниот ден.
XS
SM
MD
LG