Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Во Македонија по свежото утро, во текот на денот ќе биде сончево и топло.
Денеска не очекува умерено облачно време со сончеви периоди, ветровито и топло. Дневни температури ќе се движат од 20°C до 29°C додека УВ индекс ќе изнесува 6.
XS
SM
MD
LG