Достапни линкови

Достоинство собира потписи за референдум


Лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов
Партијата Достоинство денеска започна со собирање потписи за референдум, откако барањето им го одобри Државната изборна комисија. На референдумот од партијата ќе бараат граѓаните да се изјаснат за територијалната организација, амнестија на Законот за автентично толкување, статусот на борците на ОНА и дали тие треба да се носители на високи функции во земјата. Собирањето на потписи започна во Скопје, а утре ќе продолжи во Кичево и Струга.
XS
SM
MD
LG