Достапни линкови

Турција-уапсени уште 4 осомничени за нападите во Рејханли


Бомбашкиот напад во Рејханли
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека уште четири лица биле приведени во врска со бомбашките напади во градот Рејханли во близина на границата со Сирија. Турскиот министер за внатрешни работи Муамер Ѓулер изјави дека полицијата трага по уште шест осомничени. Сириските власти и понудија на Турција да спроведат заедничка истрага за нападите.
XS
SM
MD
LG