Достапни линкови

Тројца војници на САД загинале во Авганистан


НАТО соопшти дека во експлозија на бомба поставена покрај пат во авганистанската покраина Кандахар загинале тројца американски војници. Локалните власти соопштија дека за време на нападот војниците биле во патрола во покраината. Неколку лица биле повредени во експлозијата.
Вчера тројца грузиски војници загинаа кога нивната база беше нападната од милитанти во покраината Хелманд.
XS
SM
MD
LG