Достапни линкови

Русија бара наводниот агент на ЦИА да ја напушти земјата


Американската амбасада во Москва
Руските власти му наредиле на наводниот шпион на ЦИА да ја напуши земјата. Според нив, мажот идентификуван како Рајан Кристореф Фогл мора да се врати што побрзо во САД. Тие порачуваат дека таквите провокативни акти во духот на Втората Светска Војна нема да го промовираат зајакнувањето на довербата меѓу Москва и Вашингтон.
Фогл бил притворен во текот на ноќта, а потоа бил предаден на американската амбасада под обвинение дека се обидел да регрутира припадник на руската тајна служба да работи за ЦИА.
XS
SM
MD
LG