Достапни линкови

Путин предупредува да не се влошува ситуацијата во Сирија


Рускиот претседател Владимир Путин и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху
Рускиот претседател Владимир Путин по средбата со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Сочи предупреди на било каков чекор кој може да ја влоши ситуацијата во Сирија. Коментарот на Путин е преупредување против странска воена интервеција во Сирија или вооружување на бунтовниците кои се борат против режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG