Достапни линкови

Сирија за заедничка истрага со Турција за нападите во Рејханли


Бомбашкиот напад во Рејханли
Сириските власти денеска изразија подготвеност да започнат заедничка и транспарентна истрага со Анкара за бомбашките напади во турскиот град Рејханли. Сирискиот министер за информации Омран Ахед ал Зуби изјави дека не постојат пречки за откривање на вистината.
Претходно, турските власти соопштија дека имаат докази дека нападите во Рејханли биле организирани од режимот на Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG