Достапни линкови

Камерон во Бостон повика на борба против тероризмот


Британскиот премиер Дејвид Камерон
Британскиот премиер Дејвид Камерон за време на посетата на американскиот град Бостон изјави дека демократијата треба да се бори против тероризмот и да се справи со ширењето на екстремистичката пропаганда.
Камерон од местото на бомбашкиот напад на бостонскиот маратон порача дека мора да се спротистават на фундаменталистите со цел да се спречи радикализацијата на младите муслимани. Во нападот на 15 април загинаа 3 лица, а повеќе од 260 беа повредени.
XS
SM
MD
LG