Достапни линкови

Притворен вработен во американската амбасада во Русија


Американската амбасада во Русија
Руските власти притвориле вработен во американската амбасада под обвинение дека наводно се обидел да регрутира припадник на руската тајна служба да работи за ЦИА. Тие соопштија дека мажот идентификуван како Рајан Кристореф Фогл бил пртворен во текот на ноќта, а потоа бил предаден на американската амбасада. Според нив, мажот работел тајно на функцијата трет секретар за политички работи во амбасадата. Американскиот амбасадор Мајкл Мекфаул одби да го коментира случајот за време на сесијата прашања-одговори на Твитер.
XS
SM
MD
LG