Достапни линкови

Кадиров не е против деблокирање на Јутуб во Чеченија


Рамазан Кадиров
Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров изјави дека тој не е против деблокирање на пристапот до Јутуб во неговата земја. Според него, Јутуб може да се користи за одговор на радикалите кои сакаат да ги навредат муслиманите и да го поделат нивното општество.
Во минатиот јули во главниот град на земјата Грозни беше блокиран пристапот до Јутуб, бидејќи на сајтот беше објавен аматерски американски филм „Невиноста на муслиманите“, во кој се исмејува пророкот Мухамед.
XS
SM
MD
LG