Достапни линкови

Осуден синот на Насер Кељеменди


Насер Кељеменди
Косовскиот суд го осуди Елвис Кељменди, синот на балканскиот нарко бос Насер Кељменди на четири години затвор за обид за убиство. Кељменди беше уапсен од косовската полиција врз основа на црвена потерница, која ја објави Интерпол, но подоцна беше ослободен.
Потоа полицијата на ЕУЛЕКС повторно го уапси врз основа на истргата спроведена од екипа на обвинители на Еулекс и на Косово и врз основа на информации добиени од БиХ.
XS
SM
MD
LG