Достапни линкови

Нетанјаху ќе се сретне со Путин за купување антиракетни проектили


Израелскиот премиер Бењамин Нетанјаху се очекува да пристигне во рускиот град Сочи денеска каде ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин. Средбата би требала да се фокусира на плановите за продажба на руски антиракетни проектили за официјален Дамаск. Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека ваквата зделка е потенцијално дестабилизирачка.
XS
SM
MD
LG