Достапни линкови

Турски борбен авион се урна во близина на сиријската граница


Борбен авион се урнал во близина на сиријската граница со Турција, соопштија турските власти. Тимови за потрага пронашле делови од леталото во планински предел во провинцијата Османије, на 50 километри од сиријската граница. Се уште се трага по пилотот.
XS
SM
MD
LG