Достапни линкови

Сојуз слета на Земјата


Вселенската капсула Сојуз со тричлен екипаж безбедно слета во Казахстан. Тројцата астронаути од Канада, Соединетите американски држави и Русија пристигнаа на Земјата денеска по завршувањето на 146 дневна мисија на Меѓународната вселенска станица.
XS
SM
MD
LG