Достапни линкови

Вучиќ-јазот со народот на Косово веќе не е толку длабок


Српскиот вицепремиер Александар Вучиќ
Српскиот вицепремиер Александар Вучиќ изјави денеска дека јазот меѓу Белград и претставниците на народот на Косво и Метохија веќе не е толку длабок. Но, според него, тоа не значи дека Србите од Косово лесно ќе ја прифатат примената на бриселскиот договор.
Тој порача дека цврсто верува дека во наредните денови ќе биде донесена заедничка одлука, која ќе биде во корист на целата нација. Вучиќ вчера беше во посета на северот на Косово каде се сретна со одборниците на српските општини.
XS
SM
MD
LG