Достапни линкови

Убиен навивач на Фенербахче во Истанбул


Стадионот на Фенербахче во Истанбул
Навивач на фудбалскиот клуб Фенербахче бил убиен по вчерашниот натпревар со Галатасарај во Истанбул. Новинска агенција Анадолија јави дека 19-годишниот навивач на Фенербахче бил избоден од страна на навивачите на Галатасарај. Повредениот по инцидентот бил префрлен во болница, каде им подлегнал на повредите. Фенербахче го победи Галатасарај со 2:1.
XS
SM
MD
LG