Достапни линкови

БиХ побара екстрадација на Кељеменди


Насер Кељеменди
Портпаролката на Еулекс Ирина Гудељевиќ изјави денеска дека примиле барање за екстрадација на Насер Кељменди во БиХ. Според неа, барањето за екстрадиција на Кељменди кој се товари за тешки кривични дела во БиХ, веднаш им било проследено на косовските власти. Таа порача дека Еулкес нема мандат да екстрадира ниту еден граѓанин на Косово.
XS
SM
MD
LG