Достапни линкови

Лукашенко во посета на Ерменија


Белорускиот претседател Александар Лукашенко
Белорускиот претседател Александар Лукашенко е во посета на Ереван каде ќе се сретне со неговиот ерменски колега Серж Саркисјан. На средбата ќе стане збор за развој на билатералните односи меѓу двете земји, како и трговската и економската соработка.
Утре Лукашеко ќе посети нуклеарна централа и ќе присуствува на отварањето на ерменско-белоруски трговски центар.
XS
SM
MD
LG