Достапни линкови

Министерот Попоски во работна посета на Данска


Македонски министер за надворешни работи Никола Попоски
Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска и утре ќе престојува во работна посета на Данска. Тој ќе оствари средба со неговиот дански колега Вили Совндал со кој ќе размени мислења за политичките и економските односи меѓу двете земји и за процесот на интеграција на Македонија во ЕУ и НАТО. Попоски треба да се сретне и со данскиот министер за европски прашања Николаи Вамен.
XS
SM
MD
LG