Достапни линкови

Уапсен грузиски заменик министер за уцена на новинар


Иракли Гарибашвили
Грузискиот заменик министер за внатрешни работи Гела Кведелидѕе бил упасен под обвинување за уцена на новинар. Министерот Иракли Гарибашвили денеска изјави дека неговиот заменик постирал видео снимка на интернет со интимни сцени на новинарот. Министерот додал дека видеото илегално било снимено од преставници на поранешната влада.
XS
SM
MD
LG