Достапни линкови

Белград бара прифаќање на договорот со Приштина


Српскиот вицепремиер Александар Вучиќ
Српскиот вицепремиер Александар Вучиќ побара од србите кои живеат на Косово да го прифатат договорот за нормализација на односите меѓу Белград и Приштина што беше постигнат со посредство на Европската унија. Тој за време на посетата на Косовска Митровица призна дека договорот не бил идеален, но оцени дека тоа бил единствениот пат на Србија да преживее и да остане обединета во потрагата по подобра иднина.
XS
SM
MD
LG