Достапни линкови

Временска прогноза - посвежо и облачно


Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд. Кон крајот на денот врнежите ќе престануваат и облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен повремено и засилен северозападен ветер кој на моменти ќе достигнува брзина до 70км/час, особено долж Повардарието и источните делови. Температурата ќе се движи од 9 до 21 степен. Во Скопје слично време со температура до 17 степени.
XS
SM
MD
LG