Достапни линкови

Вучиќ-бриселскиот договор подразбира тешки работи


Средбата на српскиот вицепремиер Александар Вучиќ со одборниците на српските општини во Косово
Српскиот вицепремиер Александар Вучиќ на одборниците на српските општини од северот на Косово денеска им порача дека бриселскиот договор подразбира болни и тешки работи, но оти ќе поминат заедно низ тоа, јави Танјуг. Според него, тоа е тежок договор, кој носи многу проблеми за српскиот народ.
Но Вучиќ изјави дека во дадениот момент тоа бил единствениот можен договор. Состанокот со одборниците е отворен за јавност, а Вучиќ со нив разговара директно, тие поставуваат прашања, тој одговара.
XS
SM
MD
LG