Достапни линкови

Давутоглу-време е да се преземат мерки против Асад


Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу
Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу изјави денеска дека е време меѓународната заедница да преземе дејствија против сирискиот претседател Башар ал Асад.
Давутоглу ја даде изјавата во Берлин по вчерашните напади во турскиот град Рејханли во близина на границата со Сирија, при кои загинаа 46 лица. Турски власти за нападот ги обвинија силите на Асад.
XS
SM
MD
LG