Достапни линкови

Мубарак за прв пат се обрати во јавноста


Хосни Мубарак
Поранешниот египетски лидер Хосни Мубарак за прв пат се обрати во медиумите откако пред две години беше уапсен под обвинение за учество во смртта на околу 900 демонстранти во 2011 година. Мубарак изјави дека е потресен од ситуацијата во Египет и од маките на сиромашните.
Тој додаде дека секогаш се грижел за сиромашните и дека одбивал да преземе било какви мерки против нив. Мубарак изрази убедување дека наредните генерации праведно ќе му судат.
XS
SM
MD
LG