Достапни линкови

Рускиот патријарх одржа богослужба во Кина


Рускиот православен патријарх Кирил
Рускиот православен патријарх Кирил одржа богослужба во Пекинг за време на неговата прва посета на соседна Кина. Богослужбата беше одржана под силно обезбедување во шатор кај руската амбасада во земјата. Околу 300 лица присуствувале. Пред два дена Кирил се сретна со кинескиот претседател Кси Џинпинг.
XS
SM
MD
LG