Достапни линкови

Сириската опозиција ги ослободи четворицата Филипинци


Набљудувачка кула на ОН во Висорамнината Голан
Филипинската влада соопшти дека четворицата државјани на земјата кои беа во заложништво на сириските опозициски сили на Голанската Висорамнина биле ослободени. Според нив, четворицата мировници на ОН кои го набљудувале прекинот на огнот меѓу Израел и Сирија биле префрлени во Израел. Тие беа киднапирани во минатата недела.
XS
SM
MD
LG