Достапни линкови

Привремено прекината потрагата по преживеани во Бангладеш


Големите врнежи од дожд на неколку часа ја оневозможиле спасувачката потрага по преживени под урнатините на фабрика за облека во Бангладеш. Властите соопштија дека потргата на местото на несреќата била прекината неколку часа, но дека подоцно повторно била рестартирана.
Повеќе од 1120 тела беа пронајдени под урнатините на осумкатната зграда во Дака. Повеќе од 3000 лица биле на работа кога се случи несреќата на 24 април.
XS
SM
MD
LG