Достапни линкови

Сирија негира вмешаност во нападите во Турција


Експлозија во Рејханли
Владата на сирискиот претседател Башар Ал Асад негираше било каква одговорност за нападите во турскиот град Рејханли на границата со Сирија. Сириското министерство за информации соопшти дека земјата не направила и нема никогаш да направи такво дело. Во бомбашките напади загинаа 43 лица, а 53 се потешко повредени и се хоспитализирани.
XS
SM
MD
LG