Достапни линкови

Прекината опсадата на либиските министерства


Lybia -- A Benghazi resident holding the Libyan national flag, 01Mar2011
Прекината е опсадата на либиското министерство за надворешни работи и правда и контролата врз институциите повторно е во рацете на власта, според последните извештаи. Вооружена група на мажи на крајот од април ги опколи министерствата и бараше да им се забрани на поранешните функционери во режимот на претседателот Моамер Гадафи да извршуваат функција во сегашната администрација. За време на опсадата Парламентот го усвои нивното барање.
XS
SM
MD
LG