Достапни линкови

Сирискиот конфликт главна тема на средбата Путин - Камерон


Рускиот претседател Владимир Путин во Сочи разговораше со Британскиот премиер Дејвид Камерон, пред се за преземање заеднички мерки за завршување на конфликтот во Сирија.
Путин по средбата изјави дека се разговарало за конкретни мерки.
Камерон ја поздрави новата американско – руска инцијатива и ги повика сите страни во сиријскиот конфликт да учествуваат на меѓународната конференција за политичко решение на кризата.
Во сирискиот конфликт за овие 2 години загинаа над 70 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG