Достапни линкови

Протести во Белград против договорот со Приштина


Неколку илјаду луѓе се собрале денеска на Плоштадот на Републиката во Белград на митинг против договорот за нормализација на односите меѓу Србија и Косово. На протест повикаа 4 општини од северот на Косово, каде што претежно живеат срби. Демонстрантите носат знамиња на Србија, на Демократската партија на Србија и на десничарското движење “Наши”, како и пароли против највисоките функционери на Србија.
XS
SM
MD
LG