Достапни линкови

Разговори Камерон - Путин за Сирија


Британскиот премиер Дејвид Камерон пристигна во Сочи на разговори со рускиот претседател Владимир Путин. Едно од главните прашања е конфликтот во Сирија. Камерон ја поздрави новата американско – руска инцијатива и ги повика сите страни во сиријскиот конфликт да учествуваат на меѓународната конференција за политичко решение на кризата.
XS
SM
MD
LG