Достапни линкови

Украина бара да се тргне прашањето за Тимошенко на страна


Украинскиот министер за надворешни работи Леонид Козара изјави дека ќе побара од американскиот државен секретар Џон Кери да се фокусира на потенцијалната билатерална соработка наместо на случајот со затвореаната поранешна премиерка Јулија Тимошенко. Тој во својот говор во Националниот демократски институт во Вашингтон на ден пред средбата со Кери истакна дека доколку прашањето за Тимошенко се тргне на страна двете земји имаат естремно добри билатерални односи.
XS
SM
MD
LG