Достапни линкови

ММФ не планира реконструирање на грчкиот долг


Меѓународниот монетарен фонд засега не предвидува ново реструктуирање на грчкиот долг во официјалниот сектор, изјави портпаролот на фондот Џери Рајс. Рајс рече дека не може претстави дека ќе има натамошна дебата за реструктуирање на грчкиот долг, држен од официјалниот сектор. Тој додаде дека фондот е подготвен да ја разгледа следната транша од заемот на Грција на 31 мај.
XS
SM
MD
LG