Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 23 до 29 степени. Во Скопје се очекува слично време со дневна температура до 27 степени. Утре претпладнеќе биде стабилно и топло, но веќе во попладневните часови повторно ќе биде нестабилно време со пороен дожд и грмежи.
XS
SM
MD
LG