Достапни линкови

ММФ-нема ново реструктуирање на грчкиот долг


Меѓународниот монетарен фонд засега не предвидува ново реструктуирање на грчкиот долг во официјалниот сектор, изјави портпаролот на фондот Џери Рајс. Тој додаде дека фондот е подготвен да ја разгледа следната транша од заемот на Грција на 31 мај.
XS
SM
MD
LG