Достапни линкови

Киднаперот од Охајо пред суд


Ариел Кастро и неговите двајца браќа
Ариел Кастро, кој е обвинет за киднапирање и силување на три жени кои ги држел во заложништво во неговата куќа во Охајо денеска за прв пат се појави пред суд. 52 годишниот невработен возач на автобус не се изјаснил по обвинението.
Судот во Кливленд постави кауција од 2 милиони долари за секој случај. Трите жени беа пронајдени во понеделникот, откако една од нив ја исконтактирала полицијата. Тие исчезнале во периодот од 2002 до 2004 година.
XS
SM
MD
LG